ANLAŞMALI

OLDUĞUMUZ

DOKTORLAR

Prof.Dr. Selçuk İNANLI 1966 yılında Fatsa, Türkiye’de doğdu. İlk, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Tıbbi mecburi hizmetinin ardından, Marmara Üniversitesi KBB Baş Boyun Cerrahisi Anabilim dalında ihtisasa başlamış ve 1995 yılında uzman doktor olmuştur. Zorunlu askerlik hizmetinin ardından, Marmara Üniversitesi KBB Baş Boyun Cerrahisi Anabilim Dalında uzman olarak göreve başlamış, 1999’da yardımcı Doçent, 2002 yılında ise Doçent olmuştur.

EAFPS Board sınavlarını geçerek Avrupa Yüz Plastik Cerrahisi Akademisi (EAFPS) tarafından Avrupa Yüz Plastik Cerrahı yeterliliğini almıştır.

Türk KBB BBC Derneği, Türk KBB BBC Vakfı, Yüz Plastik Cerrahisi Derneği ve Avrupa Yüz Plastik Cerrahisi Akademisi EAFPS üyesidir.

1982 yılında Hatay’da doğan Dr. Haytoğlu ilk, orta ve lise eğitimini Hatay’ da tamamladı. Ardından 2000 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde tıp eğitimine başlayan Dr. Haytoğlu, 2004 yılında Washington University Orthopaedic Research Lab., St. Louis , USA ‘da araştırmalara katıldı. 2006 yılında tıp doktoru ünvanını alarak aynı yıl girdiği TUS sınavında derece elde ederek İ. Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi A.B.D’de ihtisasa başladı. 2010 yılında ABD’ de USMLE sınavlarını başarıyla tamamlayarak ECFMG sertifikasını almaya hak kazandı. Aynı yıl Case Western Reserve University, Cleveland’ da estetik yüz ve burun cerrahisi ile migren cerrahisinin dünyada tanınmış isimlerinden olan Dr. Guyuron ile çalışma fırsatı buldu. Bu esnada kraniofasial cerrahinin dünyaca meşhur ismi olan Dr. McCarthy ile Cleveland Clinic’ te kadavra çalışmalarına katıldı. Sıçanlar üzerinde yağ enjeksiyonunun kafatası defektlerine etkisini inceleyerek uzmanlık tezini tamamladı. Bu araştırma İngiltere’de European Microscopy Congress (EMC2012), Manchester’ da bildiri olarak sunuldu.

2012 yılında mecburi hizmetini Kırklareli Devlet Hastanesi’ nde yaptı. 2014 yılında İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ nde çalıştı ve aynı yıl El Paso Cosmetic Surgery, Texas, ABD’ de dünyanın sayılı isimlerinden Dr. Sozer’ in yanında özel ilgi alanı olan Post-Bariatrik Cerrahi- Body Contouring alanında eğitim aldı.

Dr.Haytoğlu’ nun ulusal ve uluslararası yayımlanan birçok makalesi ve sözlü sunum yapılan posterleri mevcuttur. Kendi branşında son yenilikleri takip etmek amacıyla her yıl ulusal ve uluslararası kongre ve sempozyumlara düzenli bir şekilde katılmaktadır.

1983 yılında Erzincan’da dünyaya gelen Ahmet ALP, lise öğrenimini gördüğü Erzincan Lisesi’nden 1999 yılında birincilikle mezun oldu. Pamukkale Üni. Tıp Fakültesi’nde başladığı lisans öğretimini, yatay geçişle geçtiği Dokuz Eylül Üni. Tıp Fakültesi’nde tamamlayan ALP, ilk görevini ise Erzincan Devlet Hastanesi’nde Pratisyen Doktor olarak icra etti.

Ardından 2007-2012 yılları arasında Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi KBB Hastalıkları Kliniği’nde Asistan Doktor olarak görev yaparak tıpta uzmanlık alan ve sonrasında Eyüp Devlet Hastanesi’nde Operatör Doktor olarak görev alan Ahmet ALP, şu anda ise Nişantaşı’ndaki kendi muayenehanesinde KBB Uzmanı olarak hizmet vermektedir.

“Obstrüktif Uyku Apne Sendromlu Olgularda; Depresif Semptomların Beck Depresyon Ölçeği ile Değerlendirilmesi” konulu tezini başarıyla tamamlayan Op. Dr. Ahmet ALP’in, birçok ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde de yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır.

İletişime Geçin